CK21252R2M-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
CK21252R2M-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 2.2 µH 20 % 150 mA 350 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1.45 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Height1.05 mm
PackagingReel
Depth1.45 mm
Halogen FreeHalogen Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency50 MHz
TypeMultilayer
Q Factor20
Current Rating150 mA
DC Resistance (DCR)350 mΩ
Test Frequency10 MHz
Military StandardNot
ShieldingUnshielded
Inductance2.2 µH
Core MaterialFerrite
Max DC Current150 mA
DC Current150 mA
Schedule B8504500000
Max Width1.45 mm
Min Width1.05 mm